SCHWALBE Duše SV15 700x18/28C FV 60mm (18/28-622) 105g
search
  • SCHWALBE Duše SV15 700x18/28C FV 60mm (18/28-622) 105g

SCHWALBE Duše SV15 700x18/28C FV 60mm (18/28-622) 105g

164 Kč   vč. DPH

135,54 Kč   bez DPH

Můžete mít již do 1 dnů
SCHWALBE Duše SV15 700x18/28C FV 60mm (18/28-622) 105g
Množství
Na sklade!

SCHWALBE Duše SV15 700x18/28C FV 60mm (18/28-622) 105g

 

Cyklistická duše je vyrobená převážně z butylové pryže. Butyl je velmi pružný a vzduchotěsný typ syntetické pryže. Stejně jako u pneumatik jsou k vytvoření gumové směsi zapotřebí další přísady. Kvalita duše se může výrazně lišit v závislosti na složení pryže. Například duše Schwalbe mají extrémně vysokou vzduchovou stabilitu a pružnost. Tato vysoká pružnost umožňuje pokrýt širokou škálu různých rozměrů pneumatik.

Existuje rozdíl mezi dušemi vyrobenými za tepla a dušemi vyrobenými v autoklávu. Vytvrzování ve formě zlepšuje rovnoměrnost tloušťky stěn, čímž se snižuje hmotnost a zlepšuje vzduchová stabilita. Z tohoto důvodu se autoklávové duše, jejichž výroba je jednodušší, v posledních letech používají méně často. Vnitřní duše Schwalbe se vždy vyráběly tepelným tvářením.

Každá vnitřní duše potřebuje také ventilek, který je k duši připojen během procesu vulkanizace.

Kromě kvality přísad je pro kvalitu vnitřní duše rozhodující čistota pryžové směsi. Před lisováním je základní materiál protlačen přes sedm filtrů pod vysokým tlakem. Všechny vnitřní duše se vloží a nafouknou do formy pro vulkanizaci. Jen tak je zaručena rovnoměrná tloušťka stěny a vysoká vzduchová stabilita.

Všechny duše jsou nafouknuty a testovány na stabilitu vzduchu po dobu 24 hodin. Poté je každá vnitřní trubka pečlivě vizuálně zkontrolována. Vnitřní duše Schwalbe jsou již mnoho let oceňovány německými prodejci jízdních kol pro svou vysokou spolehlivost.

Díky své vysoké pružnosti a kvalitě jsou duše vhodné pro velké množství plášťů. Vnitřní duše č. 15 funguje s plášti o šířce od 18 do 28 mm - což je velkou výhodou při skladování v obchodě. Zároveň to svědčí o kvalitě duše.

Všechny ventilky jsou poniklované a mají závit. Jádro ventilku je vždy vyměnitelné. Vnitřní duše Schwalbe s klasickým cyklo ventilem lze testovat tlakem, protože mají vysokotlaké jádro ventilu.

Každá duše Schwalbe je 100% recyklovatelná. Recyklovaný materiál můžeme použít při výrobě nových duší bez ztráty kvality. V naší továrně jsme vyvinuli speciální proces devulkanizace, který se již několik let velmi osvědčuje. V současné době se každá standardní duše Schwalbe skládá z 20 % z recyklovaných starých duší.

Při zohlednění všech přepravních cest je energetická bilance kladná. V porovnání s výrobou nového butylu se spotřebuje pouze pětina energie.

JAKÉ JSOU VÝHODY LATEXOVÝCH DUŠÍ?

Duše vyrobené z latexu jsou pružnější než běžné butylové duše. Díky tomu jsou o něco lehčí. Jejich největší výhodou je vysoká úroveň ochrany proti propíchnutí. Vysoce elastický latexový materiál je velmi obtížné propíchnout.

Nevýhoda spočívá v horší stabilitě vzduchu. Latexový dušový plášť je nutné před každou jízdou nahustit na správný tlak. To vysvětluje, proč latexové duše nejsou vhodné pro každodenní použití.

Kromě toho jsou latexové duše velmi měkké a citlivé na olej, denní světlo, teplo a nerovnoměrnou roztažnost. Při každé výměně pneumatiky je nutné vnitřní duši vyměnit.

Protože tyto vlastnosti vedou k mnoha problémům, latexové duše nejsou v našem sortimentu.

EXTRALIGHT

Snížená hmotnost. Stejná spolehlivost jako u standardní verze.

Schwalbe
10427363
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.
×